SPA & Thalassoterapy nedir?
SPA & Thalassoterapy nedir?
Son zamanlarda ne çok duyar  olduk değil mi ??? SPA .
Eminim,anlamını bilmeyen çoğu kişi de “ vayyy be.. ne gizemli ,şifreli bir şey bu  !!! Güzellikle ilgili ama ne ??” hislerini uyandırmıştır.

Çoğu nihai tüketici SPA kavramı ile 5 Yıldızlı otellerde tanıştı.Ancak günümüzde aynı konseptler akıllı ve yenilikçi işletmeciler tarafından İstanbul,İzmir,Antalya ve Ankara başta olmak üzere şehirlerde de kurulmaya başladı.

SPA Latince kökenli Salus Per Aquam ( su ile gelen-sudan gelen sağlık) kelimelerinin baş harflerinin alınması ile oluşmuştur. Sektörümüzde ise” su ile gelen sağlık ve güzellik konseptini” anlatır.
 
Hepimizin dikkatini çektiği gibi, müşterilerimiz, yani nihai tüketiciler artık çok bilinçlendi. Tek düze ve her yerde uygulatabileceği bakımları , servisleri artık tercih etmiyor. Cilt yada vücut bakımı için gideceği merkezlerin ortamı ve konsepti onların tercihini etkiliyor.

5 yıldızlı otellerin sağlık ve güzellik ünitelerinde beğenisine ve hizmetine sunulan mekanı, servisi tatilden döndükten sonra da devam ettirmek istiyor.

Turizm sektöründe büyümeye devam etmek isteyen   oteller, var olan işletme  sistemlerine taze kan getirmek zorundadır.Aynı zamanda turizm ülkemizin en çok gelir getiren kaynaklarından biridir.

Doğru politikalar uygulayıp doğru yatırımlar yapan işletmeler ülkemiz için çok önemlidir.Turizm sektöründe yarının rekabetine hazırlanmak isteyenler gözlerini MODA TURİZM yatırımlarına çevirdiler.Artık insanlar tatillerinde SUN-SEA-SAND 
(güneş-deniz-kum) üçlüsünün dışında değişik tatil seçenekleri de arıyor.Yoğun iş temposundan ve hızlı yaşam koşullarından sıkılan insanlar tatillerinde SAĞLIKLARI için de bir şeyler yapmak istiyor.

Türkiye  ve Kuzey Kıbrıs ,2000 yılının başından itibaren sağlığa yönelik olarak THALASSOTHERAPY VE SPA KONSEPTLERİNİN de sunulduğu otel yatırımlarına ağırlık vermeye başladı.
SPA ve Thalassotherapy Nedir